Relacje z pozostałych koncertów można przeczytać i obejrzeć w Galerii !

 

 

Zobacz filmiki:

Ziarno- Mikołajki 2011

Ziarno - ASY 2009

Ziarno- Mikołajki 2009

Mikołajki  2008

Koncerty

  • KONCERT "Mikołajki 2011"  odbył się już po raz szósty w komorze Warszawa Kopalni Soli Wieliczka!  Tym razem dzieci obejrzały spektakl "Szkoła Marzeń" przygotowany przez Akademię Tańca Shock Mode oraz grupę wokalną ESTI z Wałcza.

Na scenie pojawiły się także soliludki i autorka Solilandii Beata Kołodziej.

Goście specjalni, czyli Lidia Lasota, ks. Łukasz Piórkowski i Bernadetka z programu ZIARNO TVP1 także zagościli na scenie. Bernadetka zaśpiewała kolędę.

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu przygotowały dla Zarządu Kopalni i pani Beaty specjalny wierszyk i prezenty: dyplomy, stroik oraz oscypki! To wszystko z radości, że mogły znów uczestniczyć w koncercie.

Na zakończenie jak zawsze pojawił się św. Mikołaj i rozdał dzieciom upominki. Korowód mikołajowy w rytm świątecznych piosenek maszerował pod sceną dość długo. Nic dziwnego, skoro do kopalni przybyło ponad 500 osób!  Relacja z koncertu ukaże się w programie Ziarno TVP1 w dniu 7 stycznia 2012 roku! Zapraszamy!       

 

Koncert Asy Czytelnictwa 2010 odbył się 1 czerwca, w komorze Warszawa  w Kopalni Soli Wieliczka.  Podczas koncertu najlepsi czytelnicy szkolnych bibliotek oraz ich szkolni koledzy mogli po raz pierwszy usłyszeć piosenki z musicalu Solilandia-Zaczarowana Podróż. Zaśpiewały i zatańczyły dzieci z zespołu "PROMYCZKI", a w tańcu pomagali im mali tancerze z Akademii Tańca Shock-Mode. Nie obyło się oczywiście bez Wawelskiego Smoka, szewczyka Skuby, królewny, rycerza i bajkowych postaci Solilandii.

Najbardziej intrygujące okazały się bałtyckie Plumpaki, pracowite Fąfle i pukawka Zazula.

W bajkowy klimat solnych grot i komór kopalni wprowadziły widownię Jaskiniowe Ludki.

Wielicki skrzat Tolisław (w tej roli wystąpił Mariusz Jasuwienas) poderwał do tańca widownię i z poświęcaniem poprowadził lekcję tańca nowoczesnego dla ponad 300 osób...  Na scenie swoje wokalne i taneczne talenty zaprezentowały soliludki.

Koncert prowadziła Agnieszka Bubka - koordynatorka fundacji Cała Polska czyta dzieciom i niezawodny przyjaciel bajkowego Królestwa Solilandii.

 

Po koncercie, jak co roku, odbyły się liczne konkursy z nagrodami. Nagrody książkowe ufundowali: Kopalnia Soli Wieliczka, Wydawnictwo Zielona Sowa oraz Polska Sekcja IBBY. Sponsorom dziękujemy w imieniu uszczęśliwionych dzieci!

Młodzi czytelnicy otrzymali specjalny list:

Szanowni Państwo, Drogie Asy Czytelnictwa!

 W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY serdecznie gratuluję sukcesów czytelniczych i życzę dalszych radosnych chwil, spędzonych w towarzystwie książki, tego wspaniałego medium, które nigdy się  nie starzeje.

Gratuluję Rodzicom i Nauczycielom, bo bez ich budującego przykładu i zaangażowania trudno byłoby osiągnąć sukces.

Gratuluję Organizatorom wytrwałości i mam nadzieję, że słuszna duma i satysfakcja będzie dla nich źródłem inspiracji do dalszych twórczych działań.

 Z wyrazami szacunku

Maria Kulik

Prezes PS IBBY

List został odczytany przez wielicką poetkę i pisarkę Katarzynę Ryrych, reprezentującą PS IBBY.

Pani Katarzyna nie była w tym dniu jedyną pisarką, która pojawiła się na scenie.

W prowadzeniu koncertu i konkusów pomagała Beata Kołodziej (autorka m. in. Solilandii i reżyserka koncertu) oraz Ewa Stadtmuller. Obie panie należą do PS IBBY oraz Koła Przyjaciół Sztuki dla Dziecka, są dobrze znane dzieciom z licznych książek i spotkań z czytelnikami. Piszą także scenariusze do programu Ziarno TVP1.

Relacja z koncertu ASY CZYTELNICTWA 2010 ukaże się w Ziarnie TVP1 w dniu 24 lipca 2010r. Zapraszamy!

Kochane Asy, wszyscy fani czytania książek, śpiewu i tańca! Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa!

Musical "Solilandia - Zaczarowana podróż"

Musical to przedsięwzięcie bardzo trudne i kosztowne, jednak pomimo kryzysu postanowiliśmy nie poddawać się i uhonorować w taki właśnie sposób 5-lecie odkrycia Solilandii. Autorem scenariusza, tekstów piosenek i reżyserem jest Beata Kołodziej. Muzykę skomponował Arkadiusz Reikowski, a zaśpiewają i zatańczą dzieci z zespołu Promyczki. Choreografie przygotowuje Mariusz Jasuwienas, finalista I edycji programu You Can Dance, tancerz, nauczyciel i choreograf.  Spektakl wzbogacą animacje 3D wykonane przez Szkołę Animacji 3d i Efektów Specjalnych przy WSB-NLU w Nowym Sączu.

Zaczarowana podróż - to podróż na skrzydłach wyobraźni do baśniowych krain zamieszkałych przez skrzaty, smoki, fąfle, mechaczki i plumpaki. Głównymi bohaterami są wielickie soliludki, które musiały wyruszyć na daleką wyprawę, aby zgromadzić bajkowych przyjaciół wokół Znicza Zgody. To był jedyny sposób, aby zła Bieliczka zasnęła zaczarowanym snem, wśród kryształów halitu. Dzięki opowieściom skrzatów, dzieci mogą zaprzyjaźnić się z istotami zamieszkującymi najpiękniejsze miejsca w Polsce - podziemne korytarze Wieliczki, legendarny Kraków, stoki Beskidów w okolicy Nowego Sącza, lasy i parki Wrocławia oraz plaże Bałtyku.

Mamy nadzieję, że musical spodoba się dzieciom jeszcze bardziej niż spektakle wystawione w Dniu Dziecka 2010 oraz w 2009r.(na zdjęciu), które obejrzało i gorąco oklaskiwało kilkuset widzów.

WRÓĆ