KONCERTY
 Z LAT
:

2010
2009
2008
2007
2006
asy czytelnictwa

Jest to cykl koncertów czerwcowych - organizowanych w Kopalni Soli Wieliczka z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy najlepszych czytelników z bibliotek szkolnych różnych regionów Polski! Pierwszy koncert odbył się 1 czerwca 2006r. Prowadziły go baśniowe postacie z Solilandii! Były piosenki, tańce, konkursy z nagrodami i czytanie Solilandii. Na scenie wielokrotnie gościła ekipa programu Ziarno TVP1.  Koncertom patronują:

  • Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom - która uhonorowała za ten pomysł Kopalnię Soli oraz autorkę Beatę Kołodziej medalami i licznymi dyplomami. Pani Irena Koźmińska, oraz pan John Trelease (inicjator akcji gośnego czytania dzieciom) są Honorowymi Ambasadorami Królestwa Solilandii!

  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna

  • Instytut Książki

V Koncert dla Asów Czytelnictwa - odbędzie się 01.06. 2010r. Podczas koncertu będzie miała miejsce premiera musicalu "SOLILANDIA ZACZAROWANA PODRÓŻ" według scenariusza i w reżyserii Beaty Kołodziej. Muzyka: Joachim Mencel, Arkadiusz Reikowski. Choreografie: Mariusz Jasuwienas. Zaśpiewaja i zatańczą dzieci z zespołu "Promyczki".

Galeria -Asy czytelnictwa 2009


iV Koncert dla Asów Czytelnictwa -odbył się 01.06. 2009r. Podczas koncertu miała miejsce premiera spektaklu "Małe skrzaty i wielkie czytanie" według scenariusza i w reżyserii Beaty Kołodziej oraz promocja III tomu Solilandii "Klątwa Ducha Gór".

III Koncert dla Asów Czytelnictwa- odbył się w kwietniu 2008r. Zmiana terminu związana była z wizytą w Polsce pana Jima Trelease, który zapoczątkował w USA akcję czytania dzieciom na głos. Podczas koncertu, pan Trelease oraz  pani Irena Koźmińska zostali uhonorowani przez Skarbnika tytułem Ambasadora Solilandii.

Galerię można obejrzeć na stronie Kopalni Soli - ZOBACZ

 

 

asy czytelnictwa 2007

II KONCERT dla ASÓW CZYTELNICTWA - odbył się w komorze Warszawa w dniu 31 maja 2007r. o godz. 12.00  Prowadził go Michał Juszczakiewicz, znany dzieciom z programu "Od Przedszkola do Opola". Było mnóstwo śpiewania, zabawy, czytania, orkiestra górnicza i -jak zwykle- konkursy z nagrodami! Koncertom dla ASÓW CZYTELNICTWA patronuje fundacja „ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom”, Instytut Książki oraz WBP w Krakowie.

Galerię można obejrzeć na stronie Kopalni Soli - ZOBACZ

Galeria- asy czytelnictwa 2006

I koncert dla Asów Czytelnictwa -  odbył się 1 czerwca 2006r. Przybyło ponad 500 dzieci! Po raz pierwszy zostały odczytane fragmenty książki  „Solilandia- pamiętnik wielickiego skrzata”.  Kopalnia Soli oraz Wydawnictwo Zielona Sowa ufundowały dla bibliotek szkolnych  książki oraz pamiątkowy plakat! Koncert był nagrodą dla asów czytelnictwa z Krakowa, Wieliczki i Nowego Sącza!  W roku 2006 przybyły dzieci z gminy Wieliczka i okolic Krakowa.