Konkurs czytelniczy

Ogólnopolski Konkurs czytelniczy KSIĄŻKA- PRZYJACIEL PRAWDZIWY ma na celu promocję czytelnictwa oraz głośnego czytania dzieciom. Adresowany jest do dzieci szkolnych z klas I – III. 

Jest to konkurs zespołowy – każdą klasę reprezentuje drużyna uczniów – trzyosobowa lub wieloosobowa.

Strona konkursowa znajduje się TUTAJ Zapraszamy także na na naszą witrynę na portalu Facebook

Konkurs w latach 2013- 2017 obejmował etapy: klasowy, szkolny oraz ogólnopolski. W konkursie wzięło łącznie udział ponad 20 000 dzieci z klas I-III.

Obecnie część ogólnopolska konkursu jest zawieszona do odwołania, jednak szkoły, które chciałyby zorganizować konkurs u siebie, otrzymają od nas materiały konkursowe.Nie trzeba się rejestrować, nie obowiązują żadne terminy, można zmieniać regulaminy. Wystarczy napisać maila do nas. 

Przy zakupie minimum 5 książek z krainy Solilandii w sklepie internetowym ksiazki-24.pl  można otrzymać gratis pakiet konkursowy (z plakatam, zakładkami, naklejkami i dyplomami) dla uzgodnionej ilości dzieci. Oczywiście tylko do wyczerpania zapasów. Wystarczy poprosić (w uwagach do zamówienia) o dołożenie pakietu do przesyłki.

Nie tracimy nadziei, że w przyszłości uda się zdobyć piękne nagrody aby wznowić etap ogólnopolski. Planujemy także uprościć zasady konkursu, to jednak wymaga więcej pracy, czyli także czasu…

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich dotychczasowych uczestników konkursu!

Książka konkursowa

Książką konkursową jest dowolny tom serii SOLILANDIA autorstwa Beaty Kołodziej. Książkę konkursową można zakupić TUTAJ

Filmy z podsumowaniem konkursów w kolejnych latach:

Film z podsumowaniem Konkursu Czytelniczego 2014
Podsumowanie konkursu 2015
Podsumowanie konkursu 2016
Podsumowanie konkursu 2017

Filmy nadesłane przez szkoły można obejrzeć na naszym kanale YouTube CzytamyBajki.PL