Książki dla dzieci

TRYLOGIA SOLILANDIA

Są to książki dla dzieci, których akcja rozgrywa się w krainie „Solilandia” – czyli w baśniowym królestwie skrzatów. Dotąd nikt nie wiedział o jego istnieniu, ponieważ skryte jest głęboko pod ziemią, w Kopalni Soli Wieliczka. Tysiące dzieci w Polsce pokochały już Solilandię ponieważ w tych książkach zachwyca:

  • baśniowy klimat i intrygująca fabuła mająca odniesienie do rzeczywistych lokalizacji (m.in. Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kraków, Wrocław, Karpacz, Złoty Stok, Nowy Sącz)
  • barwne i świetnie wykreowane postacie
  • piękne ilustracje
  • zabawne wstawki oraz dialogi
  • piękne, solidne i trwałe wydanie książek (twarda okładka)
  • długie godziny ponadprzeciętnej lektury, często wraz z rodzicami 🙂

Dzięki powyższym cechom Trylogia Solilandia stała się tematem organizowanego przez kilka lat Konkursu Czytelniczego pod patronatem Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.  Godnym uwagi jest fakt, ze w konkursie wzięło udział ponad 600 szkół oraz kilkadziesiąt tysięcy dzieci.

tu kupisz książki dla dzieci o Solilandii
Tu kupisz książki dla dzieci z serii Solilandia. Pamiętaj: W uwagach przy zakupie wpisz prośbę o dedykację. Możesz wpisać imię dziecka i okazję z jakiej chcesz ofiarować prezent.

Książki dla dzieci z serii Solilandia to historia o przyjaźni, oddaniu, nieustępliwości i ciągłym poszukiwaniu wyzwań. To baśń która bawi, uczy, a niekiedy również wzrusza. Wypełniona pięknymi ilustracjami, błyskotliwymi dialogami i historią pełną przygód, z pewnością zasługuje na znaczące miejsce w bibliotece każdego młodego czytelnika. Książki dla dzieci z serii Solilandia wolne są od treści nieadekwatnych dla najmłodszych, dlatego z powodzeniem mogą być czytane przez całą rodzinę, łącznie z przedszkolakami! Autorką serii jest Beata Kołodziej – więcej o pisarce i ilustratorach przeczytasz w zakładce AUTORZY.

Zarys fabuły każdej książki dla dzieci znajdziesz w opisie poszczególnych tomów (poniżej).

I. Pamiętnik wielickiego skrzata, tom I trylogii „Solilandia”, książki dla dzieci 6-11

okładka książki dla dzieci Solilandia tom1

Tom I trylogii Solilandia „Pamiętnik wielickiego skrzata” jest napisany w formie pamiętnika znalezionego w Kopalni Soli Wieliczka.  Opowiada o podziemnym królestwie soliludków i niezwykłych przygodach skrzata imieniem Solek.  Godnym uwagi jest fakt, że na podstawie tej książki dla dzieci powstała bajkowa oferta w Kopalni Soli Wieliczka. Z pewnością to sytuacja niezwykła, wręcz unikalna, ponieważ dzieci mogą na żywo doświadczyć baśniowej atmosfery.

Wszystko zaczęło się w dniu, w którym Solek znalazł jajo solonia. Dzięki temu mógł zostać opiekunem małego Halisa i jednocześnie wpakował się w poważne kłopoty… Między innymi złamał prawa Solilandii, ponieważ zakradł się do zakazanego korytarza. Dlatego utracił prawo do opieki nad małym soloniem. Jednak jego przygoda przybrała niespodziewany obrót, ponieważ wpadł na trop największego przestępcy wśród solnych skrzatów…

Ilustracje: Jacek Socha, Jacek Pasternak. Wydawnictwo Zielona Sowa 2006r., wznowienie: Wydawnictwo PMDC 2012r.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym.

II. Wyprawa do Kryształowej Groty, t. II trylogii „Solilandia”, książki dla dzieci 6-11

okładka tom II Solilandia- książki dla dzieci

Książka jest kontynuacją pamiętnika skrzata Solka. Soliludki wyruszają na niebezpieczną wyprawę w głąb ziemi, ponieważ muszą zdobyć kryształy mocy. Te tajemnicze kryształy stanowią jedyną broń przeciw Solizaurom. Po drodze skrzaty mijają niezwykłe krainy i przeżywają mnóstwo przygód. Niewątpliwie jest to najbardziej niezwykły i baśniowy tom całej trylogii. Fabuła zaprowadzi małego czytelnika w krainy zadziwiające swoim pięknem i oryginalnością, o jakich dotąd nie słyszano. Żyją tam stworzenia osobliwe, jak jarowie, lunaki, jaskiniowe ludki, kryszałki i wiele innych. Mali czytelnicy z pewnością mogą się z nimi zaprzyjaźnić i poznać ich niezwykłe historie.

Na okładce można podziwiać rubinowy pałac i królową Ba-Zal. Czy królowa pomoże skrzatom odnaleźć drogę do Kryształowej Groty? Z pewnością dowiesz się tego czytając II tom Solilandii.

Tytułowa Kryształowa Grota istnieje naprawdę! Niewątpliwie jest to niezwykłe miejsce. To unikalny, podziemny rezerwat przyrody i znajduje się w Kopalni Soli Wieliczka. Podobnie jak w baśni, grota jest ukryta pod ziemią i bardzo trudno do niej się dostać. Nie jest dostępna dla zwiedzających ponieważ nie byłoby to bezpieczne ani dla ludzi, ani dla cennych kryształów halitu. W II tomie Solilandii to miejsce stało się inspiracją do stworzenia jednej z podziemnych krain.

Ilustracje: Jacek Socha, Jacek Pasternak. Wydawnictwo Zielona Sowa 2006r., wznowienie: PMDC 2012r.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym.

III. Klątwa Ducha Gór, tom III trylogii „Solilandia”, książki dla dzieci 6-11

okładka tom III Solilandia książki dla dzieci

 To ostatnia książka dla dzieci z trylogii Solilandia.
Soliludki jak poprzednio, przez przypadek i lekkomyślność wpadają w poważne kłopoty. Tym razem muszą wyruszyć na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu bajkowych istot. Muszą skłonić je do przybycia na ważne spotkanie, ponieważ tylko zgoda i jedność baśniowych plemion może pokonać niebezpieczną, choć urodziwą Bieliczkę. Przy okazji skrzaty zawierają nowe przyjaźnie i na koniec stają oko w oko z Karkonoszem, Duchem Gór.  Być może czytelnicy ucieszą się z wiadomości, że soliludki odwiedzą Nowy Sącz, kopalnię w Złotym Stoku, Wrocław i świątynię Wang w Karpaczu. Poznają tam bohaterów miejscowych legend i opowieści.

Dowiecie się także kto mieszka nad Bałtykiem, pod Warszawą i Poznaniem oraz w Puszczy Niepołomickiej. Okazuje się, że niezwykłe istoty rodem z baśni, osiedliły się w wielu miejscowościach  Polski! Z pewnością warto je poznać.

Książka adresowana jest do dzieci w wieku 6-11 lat. Ilustracje: Jacek Socha, Jacek Pasternak. Wydawnictwo Zielona Sowa 2009r., wznowienie: PMDC 2012r.  

Książkę można zakupić w sklepie internetowym.

Kłopoty małego Halisa, opowieść ze świata „Solilandii”, książki dla dzieci 4-10

Klopoty Halisa mini

Książka dla dzieci, której akcja rozgrywa się w krainie Solilandia. Opowiada o pierwszych dniach życia małego solonia Halisa- ulubieńca skrzatów i dzieci. To niewątpliwie dni pełne śmiechu i grozy, ponieważ Halisek z jednej przygody wpada natychmiast w drugą. Chociaż skrzaty bardzo się starają, jednak nie sposób okiełznać tego szalonego malucha. Okazuje się, że hodowla smoka we własnym domu to zajęcie niezwykle skomplikowane! Czy ktoś pomoże soliludkom i doradzi jak nauczyć Haliska dobrych manier? Z pewnością dowiecie się tego z kart tej opowieści.

Format A4, twarde okładki i piękne ilustracje. Wydawnictwo Zielona Sowa 2007r. wznowienie: PMDC 2012r.

Ilustracje: Jacek Socha, Jacek Pasternak, Jonasz Porywczy. Książkę można zakupić w sklepie internetowym.

ZNAJDŹ NAS

Księgarnia internetowa: książki-24.pl

3 odpowiedzi na “Książki dla dzieci”

Dodaj komentarz